vt -65 ht -65 vt -66 ht -66 vt -67 ht -67 vt -68 ht -68 vt -69 ht -69

#1 den 4 april 1965, Läggare: Carl Borgenstierna

1. Bengt Olsson 1 prick
2. G Mårtensson 5 prickar
3. L K Enander 6
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12. Gudrun Wegraeus 82 (bästa dam)
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23. Bengt Wigler 145 (Dasslocket)


#2 den 17 oktober 1965, Läggare: Bengt Olsson

1. Karl E Arfors, S-N 29
2. Torsten Blomquist 34 (Bäste landsman, nästa läggare)
3. Dan Fernqvist 35
4. Bernhard Huitfeldt 57
5. S Stake 59
6. Bo Olsson 71
7. Sten Wiman 78
8. K G Flygare 87
9. Jan Wester 104
10. Bennet Johansson 125
11.
12.
13. A Moberg 130 (Yngsta deltagare Josefine Moberg, 10 månader)
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20. G Olsson 198 (Eva Cecilia Olsson, 6 mån, yngsta deltagare)
21.
22.
23. Bengt Wigler
24. E Münnich, K Segolsson, U Kindenberg, E Nilsson (Dasslocket)

Tre ekipage bröt.


#3 den 17 april 1966, Läggare: Torsten Blomqvist

1. Bo Olsson 13
2. Lennart Rundkvist 14
3. Lennart Cederberg 15 (ensam tredjeplats efter röstning…)
4. Harald Ljungman, Stockholm 15
5. Johan Borgenstierna 22
6. Kalle Arfors, SN 25
7. Fredrik Kylberg 29
8. Bengt Nylander 30
9. Bengt Wigler (med FRU) 43 (Moralisk segrare)
10. Bengt Olsson 44
11. Tor Drape 45
12. Jan Lemming 54
13. Magnus Rexed 69
14. Bernhard Huitfeldt 79
15. Anders Moberg 82
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23. Carl Johan Herting 311
24. Åke Rosvall 357 (Dasslocket)


#4 den 9 oktober 1966, Läggare: Sten Martvall, Inta Abolins, Bo Olsson

1. Backman, GH 33
2. Johan Borgenstierna 34
3. Bengt Wigler 37
4. Bengt Nylander 38
5. Torsten Blomquist 39
6. Flygare 49
7. Ljungman 61
8. Högström 67
9. Hult 70
10. Widén 71
11. Klubbmästeriet I 83
12. Johansson 88
13. Järnfeldt 106
14. Klubbmästeriet II 110
15. Huitfeldt 113
16. Monsén 114
17. Lemming 114
18. Håkansson 148
19. Flodén 163
20. Anders Moberg 172 (Dasslocket)


#5 den 26 februari 1967, Läggare: ?

1. Klubbmästeriet I 9
2. Wester 25
3. Ljungman 34
4. Backman 41
5. Nylander 43
6. Skogström 44
6. Huitfeldt 44
8. Klubbmästeriet smål. 45
9. Cederberg 48
10. Olsson 51
11. Rexed 54
12.
13.
14.
15.
16.
17. 1Q

Svahn 223 (Dasslocket)


#6 HT 1967, Läggare: ?

1. Bernhard Huitfeldt
2.
3. Bodin/Nylander (?)

Elisabeth Munnich (Bästa damekipage)
Eva-Lena Wadelius, Leif Humsjö (Dasslocket)


#7 den 12 maj 1968, Läggare: Bernhard Huitfeldt, Ulf Jorner & Claes-Göran Lindström

Smedberg, Sidenvall (Dasslocket)


#8 den 27 oktober 1968, Läggare: ?

1. Sten Karlström 20
2. Sune Backman 22
3. C-G Lindström 25
4. Nordström 26
5. Widen 29
6. Mogren 33
7. J Borgenstierna 49
8. Törnkvist/Larsson 58
8. Hult 58
10. Wellander 61

Näst sist: Klubbmästeriet
Karl Keresztes (Dasslocket)


#9 den 20 april 1969, Läggare: ?

1. Nordström
2. C-G Lindström
3. Huitfeldt
4. C Lundberg
5. Knut Rexed
6. Fransson
7. J Borgenstierna
8. Claes Hult
9. Håkansson
10. B Johansson
20. U Henbro
24. Mattsson (Dasslocket?)


#10 den 12 oktober 1969, Läggare: ?

1. C-G Lindström
2. K Mogren
3. M Nordström
4. S Carlström
5. G Boström
6. K Rexed
7. K Hult
8. Larsson/Törnkvist
9. B Mattsson
10. R Fransson

Fredricksson, 2Q, Fredricksson, Söderquist (Dasslocket)