vt -80 ht -80 vt -81 ht -81 vt -82 ht -82 vt -83 ht -83 vt -84 ht -84
vt -85 ht -85 vt -86 ht -86 vt -87 ht -87 vt -88 ht -88 vt -89 ht -89

#31 den 19 april 1980, Läggare: Rengård, Sivertsson

1. Ullsåker
2. Bodin

Näst sist: Asplund
Paulsson (Dasslocket)


#32 den 25 oktober 1980, Läggare: von Horn

1. Nordlöf 25
2. Jacobsson-Henbro 31
2. Bodin 31
14. Stina 116 (Bästa damlag)
16. Mosjö
29. Newtons 2:a lag (Dasslocket)

In i Dimman bröt.
Champagnepriset: Asplund
Mest sofistikerade ekipage: Dag norsk + Ivanoff


#33 den 25 april 1981, Läggare: Abiraterna

1. Jernfält

Brändemar, Eriksson, Strandberg (Dasslocket)


#34 den 25 september 1981, Läggare: Nordlöv

1. Ullsåker
2. Boström
3. Olsson
4. Wermex
5. Ivanoff

Paulsson (Dasslocket)


#35 den 24 april 1982, Läggare: Jahaja

1. Boström

Ekipage VASA (Dasslocket)


#36 den 16 oktober 1982, Läggare: Helena, Anders, Marianne, Pelle, Anders

1. Boström
2. Nordlöv
3. Akre
4. Wermex
5. Jahaja
14. Roadrunner Beep-Beep


#37 den 16 april 1983, Läggare: Hogfeldt

1. Boström 121
2. Wermex 133
3. Asplund 134 (Nästa läggare)
4. Ullsåker 145
5. Akre 148
6. Bodin 155
7. Ohlsson 157
8. Nordlöf 168
9. Ivanöff 190
10. Beep 229 (Följa John)

Moose Team (Dasslocket)


#38 den 15 oktober 1983, Läggare: Asplund

1. Nordlöf 79
2. Bodin 80
3. Akre 88
4. Wermek 91
5. Boström 103
6. Hogfeldt 104
7. Iwanells 106
8. Ullsåker 121
9. Olsson 122
10. Beergrehn (AK) (nästa läggare)

Team Waldegård 407 (Dasslocket)


#39 den 7 april 1984, Läggare: AK

1. Akre 70
2. Nordlöv 80
3. Bodin 98
4. Team Nordlöv fan-club 99 (Nästa läggare)
5. Hogfeldt 109
6. Boström 115
7. Asplund 122
8. Olsson 140
9. Flinck 162
10. Ullsåker 171

Philipsons 439 (Dasslocket)


#40 den 13 oktober 1984, Läggare: Team Nordlöv fan-club – Kulla-Gulla

1. Nordlöv 249
2. Akre 278 (Bästa rebuslösare)
3. Asplund 282 (Bästa rebusläsare)
4. Bodin 283 (Bästa plock)
5. Olsson 291 (Bästa tidsprickar)
6. Hogfeldt 295
7. AK 304
8. Baljåsens MK 360 (Nästa läggare)
9. Usseniuss 364
10. Flinck 364
11. Boström 403 (Bäst på teoretiska prov)
12. Bröderna Räzer 451
13. B&G 598
14. Dimman III 609
15. Klubbverket 642
16. Team Nödlösning 689
17. Philipssons 710
18. Lindberg 715 (Bäst på praktiska prov)
19. Snabbe Snoken 725
20. In Omnia Paratus 749
21. Flemström 793
22. Bubblorna 798 (Bästa damlag)
23. Elzwear 888 (Följa John)
24. The Winners 909 (Dasslocket)


#41 den 20 april 1985, Läggare: Baljåsens MK

1. Eriksbergs Force with Kålle and Mr Smith 118
2. Nordlöv 121
3. Akre 131
4. AK 146
5. Olsson 148
6. Asplund 165
7. Rengård/Sivertsson 181
8. Bodin 182
9. Flinck 215
10. Kulla-Gulla åker rally 220
11. Ussen Uss* (Nästa läggare)

Team Kroppen (Dasslocket)

* Ussen Uss placering = ungefärlig


#42 den 5 oktober 1985, Läggare: Ussen Uss

1. Eriksbergs Force 120 (Bästa rebuslösare)
2. Akre 165
3. Kulla-Gulla 185
4. Olsson 189
5. Asplund 210
6. Baljåsens MK 219
7. Bodström-Gul 326
8. AK 331
9. Elzwear 341
10. Bubblorna 392

JD (Följa John)


#43 den 19 april 1986, Läggare: Elzwear

1. Nordlöv

ca 10 plats: Ussen Uss

Team Underkroppen (Dasslocket)


#44 den 4 oktober 1986, Läggare: Nödlösningen

1. AK
2. Kulla-Gulla
3. Olsson
4. Bodin
5. Baljåsens MK
6. Överkroppen
7. Ussen Uss
8. Underkroppen
9. Elzwear
10. Utah Bulwark

Full Rulle (Dasslocket)


#45 den 11 april 1987, Läggare: Kroppen

1. Ussen Uss
2. Nordlöv med Bodin

Team Sweden (Dasslocket)


#46 den 3 oktober 1987, Läggare: JRT

1. Bodin
5. Ussen Uss*

Team Imperiet (Dasslocket)

*Ussen Uss enligt uppgift ”Topp 5” (registreras som en femteplats)


#47 den 16 april 1988, Läggare: Veckans Rulle

1. Kulla-Gulla
2. Ussen Uss
3. Lödnöslingen
4. Baljåsens MK
5. Bodinlös
6. JRT
7. AK
8. Lag Asplund
9. Överkroppen
10. Lag Flöpsy
16. Underkroppen
17. Kalle Kanon (Dasslocket


#48 den 1 oktober 1988, Läggare: Kulla-Gulla

1. Lödnöslingen 259 (Bästa rebuslösare)
2. Ussen Il 290
3. Baljåsens MK 349
4. Nordlöv 371
5. Full rulle 434
6. JRT 492
7. Flôpsy 526
8. Mikrovärkarna 609 (Nästa läggare)
9. Ardbos drängar 616
10. Evert Älg 618
10. Kalle Kanon 618
12. Veckans luring 647
13. Four little ponies 650 (Bästa damlag)
14. Underkroppen 676
15. Staffans stollar 690
16. Överkroppen 704
17. Chebai 725
18. Team Imperiet 726 (Dasslocket)


#49 den 22 april 1989, Läggare: Microverkarna

1. Kulla-Gulla 134 (Bästa rebuslösare, bästa plockletare)
2. Bodinlöv 230
3. Baljåsens MK 238 (Nästa läggare)
4. Ussen Uss


#50 den 7 oktober 1989, Läggare: Baljåsens MK

1. Lag Asplund (Bästa rebuslösare)
2. Kunskapens Högborg
3. Ussen Uss
25. Augustin med Dam Olsson
36. Lag Carl Borgenstierna
37. Fritte & Company (Dasslocket)

Picassos barn (Följa John)